{{ctrl.notification}}
کوه های خیره کننده آلاداغ لار نقاشی زیبای طبیعت

اگه در مسیر سفر به آذربایجان شرقی، با منظره حیرت انگیزی از کوه های رنگارنگ، رو به رو شدین، بدونین که منظره پیش رو تون یه پدیده طبیعی خیره کننده است که در کل ایران نظیرش رو نمی تونین ببینین. تپه های رنگارنگی که با زیبایی منحصر به فرد بیشتر شبیه یک تابلوی بزرگ نقاشی هستن تا یک منظره واقعی! به همین دلیل، ما در این مطلب تصمیم داریم شما رو با کوه های خیره کننده آلا داغ لار آشنا کنیم، با آواسیر همراه باشید.

کوه های آلاداغ لار

چه خوبه که مناظر خیره کننده طبیعت حتی بین راه هم با زیبایی هاشون، مسافرها رو سوپرایز و شگفت زده می کنن. مسافرهایی که به جای خرید بلیط هواپیما، سفر زمینی رو انتخاب کردن و حتما با دیدن همچین منظره زیبایی، کلی از خستگی مسیر رو فراموش می کنن.  

کوه های رنگارنگ آلاداغ لار دقیقا کجا قرار دارن؟

اگه شما هم جزو اون دسته از آدمایی هستین که با گرم شدن هوا، تصمیم دارین که چند روزی چمدون هاتون رو برای سفر ببندین و با رزرو هتل به یکی از شهر های خوش آب و هوای آذربایجان شرقی سفر کنین، بهتره بدونین که در مسیر راهتون قراره با یکی از زیباترین منظره های طبیعی روبرو بشین که حسابی حیرت زده تون می کنن. در فاصله 25 کیلومتری تبریز، در بین مسیر جاده ای که از شهر میانه به زنجان می رسه، طبیعت چهره رنگارنگی از شگفت انگیز ترین تپه های جهان رو که به کوه های آلاداغ لار شهرت دارند، در قابی زیبا در کنار جاده، به نمایش گذاشته و درست وقتی که تصورش رو هم نمی کنین، این کوه های خیره کننده با زیبایی بی نظیرشون غافل گیرتون می کنن.

کوه های آلاداغ لار کجاست

کوه های آلاداغ لار  تا کجا ادامه دارن؟

زمانی که از سمت شهر زنجان به شهرستان میانه در حال حرکت هستین تماشای منظره فوق العاده کوه های آلا داغ لار شروع میشه و در ادامه مسیر تا جاده ای که از تبریز به اَهر میره، حدود 70 کیلومتری از منظره ی جاده رو می تونین نظاره گر تپه های باشین که با ترکیبی از رنگ های زرد، قرمز، سبز، نارنجی و قهوه ای، در د امنه کوه های آلاداغ لار، زیبایی شگفت انگیزی رو خلق کردن. جالبه بدونین که قدمت این منظره طبیعی بکر، به 15 میلیون سال می رسه. می تونین ساعت ها از قدم زدن و عکس گرفتن تو این منظره زیبا لذت ببرین.

منظره زیبای آلاداغ لار

دلیل به وجود اومدن زیبایی منحصر به فرد کوه های آلاداغ لار:

اگه برای شما هم سواله که چه طور این منظره فوق العاده به وجود اومده، بهتره بدونین که دلیل این پدیده طبیعی چیزی نیست جز وجود رسوباتی که داخل خاک کوه های این منطقه وجود داره که در ترکیب با گازهای موجود در هوا و واکنش های شیمیایی، باعث پدید اومدن رنگ های مختلف میشه.

پیدایش کوه های رنگارنگ آلاداغ لار

پیشنهاد آواسیر برای بازدید از کوه های رنگارنگ آلاداغ لار:

مهمترین موضوعی که باید در هنگام بازدید از کوه های آلا داغ لار در نظر بگبرین، زمان رسیدن به این منطقه است. به همین دلیل بهتون توصیه می کنیم، حتما زمان حرکت تون به سمت این جاده رو طوری برنامه ریزی کنین که، در طول روز به منطقه کوه های آلا داغ لار برسین و بتونین تا تاریکی هوا، دستِ کم چند ساعتی رو در بین این کوه های زیبا خوش بگذرونین.

میشه گفت دوربین عکاسی، یکی از ضروری ترین وسایلی که تو این سفر زمینی باید همراه خودتون داشته باشین، چون این منظره بی نظیر، بهتون این امکان رو میده که عکس های فوق العاده ای از طبیعت شگفت انگیز در دل این کوه ها بگیرین.

لطفا در نگهداری این اثر هنری ارزشمند، کوشا باشین و از صدمه زدن و ریختن زباله در طبیعت بکر و زیبای کوه های آلا داغ لار شدیدا خودداری کنین.

 

date_range یکشنبه 17 تیر 1397 remove_red_eye 5558 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0